Biosferos rezeravato teritorijoje vyrauja miškų, pelkių ir natūralių pievų augalija. Čia rasta 108 samanų, 105 dumblių, 107 grybų ir daugiau nei 600 aukštesniųjų augalų rūšių. Aptinkama daug augalų įtrauktų į Lietuvos raudonąją knygą. Pelkėse ir šlapiose pievose auga karališkoji glindė, siauralapis gencijonas, dvilapis purvuolis, daug rūšių gegūnių. Ežeruose žydi saugoma paprastoji vandens lelija. Aukštapelkėje randama ypač reta pelkinė uolaskėlė.
Buktos miškas miškas yra vertinamas kaip Lietuvos vidurio lygumos mišriųjų miškų etalonas. Garsėjantis vertingais skroblynais, retomis augalų rūšimis ir jų bendrijomis. Buktos miške auga gebenė lipikė, europinis miežvienis, geltonžiedis pelėžirnis. Tai pietiniai, tik Pietvakarių Lietuvai būdingi augalai. Skroblynuose pavasarį žydi rūteniai, meškinis česnakas ir kitos saugomos rūšys. Miške nereti ir įspūdingų dydžių medžiai, vienas iš jų - Grįstakelio ąžuolas. Pats didžiausias, stambiausias medis ne tik rezervate bet ir jo apylinkėse. Tai valstybės saugomas gamtos paveldo objektas.
Žuvinto biosferos rezervato augalijos tipų padengtus plotus, įvertintus Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto (darbo vadovas V. Rašomavičius) galite rasti čia