Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba perdavė Žuvinto biosferos rezervato direkcijai naujai įsigytą unikalią techniką šlapynių ir seklaus ežero priežiūrai – Švedijoje pagamintą amfibiją Truxor T40, su visu įrangos komplektu. Rezervato direkcija jos nekantraudama laukė keletą metų, kai tik Aplinkos ministras 2016 m. patvirtino Žuvinto ežero ir pakrančių gamtotvarkos planą.
Sparčiai užaugančiam ir dumblėjančiam ežerui yra būtinos specialios priemonės kompensuoti vis dar patenkančią į ežerą taršą, mažinti biomasės kaupimąsi ir ežero seklėjimą. Amfibija užpelkėjusio Žuvinto gamtotvarkos plotuose kirs perteklinę vandens augaliją, ją transportuos, smulkins šakniastiebius ir atliks kitus darbus. Taip bus sulėtinta švendrynų sukcesija, atkuriamos foninių vandens paukščių, Natura 2000 paukščių rūšių - juodųjų žuvėdrų perėjimvietės, šėrimosi vietos, užtikrinta plovinių vištelių tinkama apsaugos būklė, formuojami reti švendrynai ir didinama ištisinių švendrynų fragmentacija. Bus atkuriami ir palaikomi atviro vandens plotai, lėtinant vėlyvų ežero augalijos sukcesinių stadijų vystymąsi, pagerinant didžiųjų baublių buveinių būklę ežere.
Tinkamai parinktos gamtotvarkos priemonės jau dabar duoda gerus rezultatus Žuvinto ežere: pamažu gausėja perinčių ančių, kragų, žąsų, nemažėja didžiųjų baublių ir juodųjų žuvėdrų net ir dėl sekinančių sausrų esant gan nepalankioms perėjimo sąlygoms.
Dabar Žuvintas klega nuo parskridusių perėti ir migruojančių paukščių: čia jie beveik visi suskridę, trūksta tik pačių vėliausiųjų giesmininkų: nendrinukių, krakšlių, žiogelių. Ausuotieji kragai kelia vestuves, antys, rudagalviai kirai sukrovę lizdus, gervių lizduose tuoj risis jaunikliai, o prieš dvi savaites išsiritę pilkųjų žąsų jaunikliai jau guviai sekioja tėvus pešiodami šviežią žolę paežerės pievose. Pavasaris nelaukia. Tuoj ateis ir gamtotvarkos darbų metas. Naujoji amfibija į ežerą išplauks tik pasibaigus sparnuočių perėjimui, tada bus kertami pernelyg sužėlę švendrų ir nendrių sąžalynai.